Zamiana prądu stałego na zmienny następuje już na dachu na poziomie każdego panela osobno. Panele na dachu nie są łączone szeregowo więc ich napięcia nie sumują się .        Nie występuje typowa dla falowników sytuacja, gdzie napięcie prądu stałego DC z paneli dochodzi do 1000V i w przypadku przetarcia przewodu może pojawić się na metalowym dachu. Oparcie metalowej drabiny o taki dach to pewne porażenie prądem. Wysokie napięcia to również szybsza degradacja paneli i ryzyko porażenia dla strażaków. Instalacja na mikroinwerterach jest znacznie bezpieczniejsza. Po odłączeniu napięcia z sieci panele nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi . Generują prąd o napięciu ok 40V które nie jest groźne dla człowieka.
Dodatkową zaletą jest ich niezawodność ( 12 lat gwarancji ) i całkowity brak obowiązkowych przeglądów. Instalacja na mikroinwerterach to również większe uzyski energii elektrycznej.
Zacienienie jednego panela nie osłabia działania pozostałych bo pracują niezależnie a nie w szeregu.
Jeśli zechcecie po pewnym czasie powiększyć swoją instalację to również nie ma problemu. Dokładamy kolejne panele z kolejnymi mikroinwerterami i po sprawie. W tradycyjnej instalacji grozi nam wymiana drogiego falownika

Mikroinwertery Hoymiles

 Fotowoltaika